استنلس استیل چیست ؟

گروه وسيع و گسترده اي از آلياژهاي ويژه اي که بيشتر براي مقاومت در برابر خوردگي توسعه يافته اند را فولادهاي زنگ نزن نامند.از جمله ويژگي هاي ممتاز براي اين دسته از آلياژها شکل پذيري عالي، چقرمگي زياد در دماي اتاق و دماي پايين و مقاومت خوب در برابر پوسته شدن، اکسايش و خزش در دماي بالا ميباشد که خواص خود را نيز تا دماهاي بالا حفظ ميکنند.فولادهاي ضد زنگ جزء دسته فولادهاي آلياژي حاوي مقادير قابل توجهي کرم ميباشند.حداقل عنصر کرم متعارف در اين دسته از فولادها 11% ميباشد و براي اينکه آلياژهاي آهني خاصيت زنگ نزن داشته باشند ميزان کرم در آنها نبايد کمتر از اين مقدار باشد.

استیل در دکوراسیون

انسان از دیرباز همواره به دنبال زینت بخشیدن به فضاهای پیرامون خود بوده است از منزل و محل کار تا فضاهای شهری ، این علاقه و میل انسان ریشه در ذات او دارد که بی وقفه به دنبال کمال و زیبایی هاست

درب و تاریخچه آن:


درب یک عضو متحرک جهت جلوگیری از دسترسی به یک محوطه و یا فضای محصور مانند ساختمان،سالن،اتاق و غیره می باشد.درب ها به شکل معمول از بخش های ثابت و متحرک تشکیل می شوند.اصولا این دو بخش توسط لولا به یکدیگر مرتبط می گردند.گردش در لولا ها ممکن است به صورت افقی و یا عمودی باشد شایان ذکر است درب ها مکانیزم های مختلفی همچون درب های لولایی، کشویی،ریلی،پروانه ای،رول آپ ،سکشنال و غیره دارند . در حالت کلی هدف اصلی از طراحی و ساخت یک درب حفاظت فیزیکی و کنترل تردد از یک فضا یا محوطه خاص می باشد، درب ها در تامین امنیت و جلوگیری از آتش سوزی و ورود آلودگی های صوتی به فضای مورد نظر نقش مهمی ایفا می کنند.بسیاری از درب ها به مکانیزمی جهت قفل نمودن مجهز هستند.

آرامبند چیست؟


تاریخچه آرامبند: در اواخر قرن 19 ام برخی از مخترعان در اندیشه طراحی تجهیزی بودند که بتواند پس از عبور افراد درب را به صورت خودکار ببندد و لزوم بسته شدن توسط کاربر از میان برود .اولین دستگاه آرامبند در 25 نوامبر سال 1873 توسط فرانسیس ریچاردز به ثبت رسید.این آرامبند شامل یک پوسته لوله ای شکل محتوی یک فنر و پیچ بود . در 15 ژوئن 1880 لوییس نورتن اختراع ریچاردز را با اضافه کردن فشار هوا و سیلندر جهت کنترل نمودن شدت بسته شدن بهبود بخشید . به صورت کلی آرامبند های ساخته شده بین سال های 1873 تا 1916 شکل ، فرم مناسب و عملکرد دلچسبی نداشتند.به این ترتیب در سال های بعد عملکرد آرامبند ها به کمک مواردی همچون استفاده از روغن های هیدرولیک،فنر های متفاوت و شیر های تنظیم ، ارتقا یافت . امروزه هر درب آتش نشانی الزاما به یک آرامبند مجهز است.بهرگیری از آرامبند ها نه تنها در نقاطی که سازمان های ایمنی برای نصب الزام دارند بلکه در سایر نقاط ساختمان با کاربری های متفاوت اعم از تجاری،مسکونی و غیره استفاده فراوانی دارد.
[(img)|1036269883141001B]